کانال تلگرام

با عضویت در کانال تلگرام دانلودینا جدیدترین مطالب سایت را در موبایل خود مشاهده کنید

السلام علیک یا صاحب الزمان (عج)

دانلود بازی Metal Gear Solid V The Phantom Pain برای PS3

دسته بندی :بازی کنسول , بازی PS3
تاریخ : ۱۱ شهریور ۱۳۹۴

شاید یکی از بزرگترین تغییراتی که نسخه ی  MGS V: TPP را از نسخه های پیشین سری متمایز می کند جهان باز ( Open World ) بودن این بازی می باشد. ویژگی که آزادی عمل بسیار بالایی را برای بازیبازان در انجام ماموریت ها پدید آورده است. ویژگی که نمونه ی بسیار محدود آن را پیش از این در GZ مشاهده کردیم زیرا در این عنوان بازیبازان با وجود داشتن اهداف از پیش تعیین شده می توانستند به روش های گوناگونی ماموریت خود را به اتمام برسانند. حال این آزادی عمل در TPP به اوج خود رسیده است به عنوان مثال می توان به مرحله ی نمایش داده شده در افغانستان اشاره کرد که اسنیک به سمت تنها هدف و هدف نهایی که در نقشه مشخص شده است یعنی میلر می بایست حرکت نمایید اما اینکه چطور و چگونه، به صورت مخفیانه یا با کشت و کشتار و…  به انجام وظیفه اش بپردازد در دستان بازیبازان می باشد. اگر شما نیز نسخه ی GZ را تجربه کرده باشید به خوبی کمپ امگا ( محل رقم خوردن بازی ) را به خاطر دارید حال اینگونه که مشخص شده است محیط TPP حدودا ۲۰۰ برابر بزرگتر از امگا می باشد که این امر سبب بدل شدن این بازی به بزرگترین نسخه از سری MGS شده است. البته تنها به دلیل بزرگی نقشه نمی توان TPP را بزرگترین نسخه از یکی از ماندگار ترین سری های تاریخ بازی های رایانه ای دانست، یکی دیگر از این دلایل وجود افراد و آیتم های مختلفی در محیط بزرگ بازی مواجه می شود که برای مقابله با ویژگی های هریک از آنها می بایست تصمیمات به خصوصی را اتخاذ کرد و یا در محیط بازی این طور که تا کنون مشخص شده است امکانات و آیتم های بسیاری قرار گرفته است که بازیبازان با اندکی کنکاش در محیط برای پیشرفت شخصیت و ویژگی های بازی از آنها استفاده کنند موضوعی که باعث شده است جدا از نگرشی متفوت به یک بازی جهان باز و مخفی کاری تنها شاهد یک محیط عظیم نباشیم و همواره بازیبازان مشتاق جستوجو در مناطق مختلف بازی باشند.

Metal Gear Solid V The Phantom Pain PS3 – DUPLEX

 

یکی دیگر از مواردی که TPP به صورت بهینه از نسخه های پیشین سری به ارث برده است قابلیت بی هوش کردن دشمنان و فرستادن آنها به پایگاه مادر برای استفاده از آنها در ادامه ی بازی می باشد. ویژگی که نخستین بار در عنوان نه چندان موفق Portable Ops که برای PSP منتشر شد شاهد آن بودیم سپس کوجیما با اندکی بهبود این ویژگی را به نسخه ی Peace Walker منتقل کرد و اینک به صورت بسیار بهینه ی بازیبازان می توانند با استفاده از Fulton Slyhook از این ویژگی در MGS V : TPP بهره بگیرند. در نسخه ی پنجم سری سازندگان دیگر مانند گذشته پایگاه مادر را به چند منو برای بازیبازان خلاصه نکرده اند و در TPP ما شاهد بنای عظیم و فیزیکی این پایگاه می باشیم، و بازیبازان می توانند با جستوجو در محیط همانطور که در نمایش پیشین بازی نشان داده شد تمامی موارد قابل حمل و با ارزش همچون افراد، وسایل نقلیه، حیواناتی همچون بز! و… را به پایگاه مادر منتقل و در ادامه ی بازی از آنها استفاده نمایند.

یکی از موارد بسیار خوبی که کوجیما برای جلوگیری از طولانی شدن گیم پلی و خسته شدن بازیبازان از تجربه ی TPP در بازی قرار داده است این است که با توجه به بزرگی جهان بازی در طول مراحل شما می توانید با انتخاب مکان های مشخصی با یک هلیکوپتر به پایگاه مادر منتقل شوید و از بنای ساخته شده به دست خودتان لذت ببرید! بله درست خواندید همانطور که در بالا اشاره شد بر اثر حمله ی نیروهای XOF قسمت های بسیاری از پایگاه مادر تخریب شد و میلر تصمیم بر تجهیز مجدد آن گرفت. حال و با بازگشت اسنیک وظیفه ی احیای مجدد پایگاه مادر به بازیبازان واگذار شده است و آنها می بایست بجز پایه های اصلی این پایگاه که همچون سکو های نفتی می باشند سایر قسمت های آن را به سلیقه و با توجه به علایقشان طراحی کنند. یکی دیگر از موارد قابل توجه در مورد پایگاه مادر این است که این مخفی گاه نیز برای بازیبازان امن نمی باشد و ممکن است با توجه به شرایط شما دشمنانتان به پایگاه مادر حمله کنند و در آن شرایط شما مکلف به کمک به دفاع از این مقر می باشید. یکی دیگر از ویژگی های مرتبط با پایگاه مادر که در TPP  وجود دارد این است که، شما در برخی قسمت های بازی از سرباز ها و مواردی که در طول مراحل به پایگاه مادر فرستاده اید به شرط تشخیص درست قابلیت هایشان و قرار دادن آنها در بخش های درست پایگاه می توانید برای دسترسی آسان تر به اهدافتان بهره بگیرید مثلا در انجام فعالیت های جاسوسی یا همایت های توپخانه ای از اسنیک از آنها استفاده کنید.

همه چیز مانند واقعیت :

به دلیل مشکلاتی که در تبدیل MGS V : TPP به یک بازی مخفی کار جهان آزاد وجود داشت تیم سازنده تصمیم بر استفاده از موتور گرافیکی قدرتمند  Fox Engine در این عنوان گرفتند. موتوری که در ساخت GZ نیز از آن اشاره شد اما کارایی آن در TPP بسیار متفاوت تر از آن چیزی است که در گذشته مشاهده شده است زیرا اینک آب و هوا و شرایط جوی محیط بازی کاملا طبیعی و تغییر پذیر طراحی شده اند. همانطور که در یکی از نمایش های بازی مشاهده شد با ایجاد طوفان شن دید و وضعیت دشمنان و حتی شخصیت بازی به کلی تغییر می کند و دیگر شما دید کافی برای دیدن دشمنان را ندارید موردی که در باره ی طرف مقابلتان نیز صدق می کند. علاوه بر این سیستم شب و روز در گیم پلی و نوع پیشروی بازیبازان تغییراتی گسترده ای را ایجاد خواهد کرد زیرا با استراتژیی که در طول روز رقیبانتان را از پیش روی بر می دارید نمی توانید در تاریکی شب راه به جایی ببرید و ملزم به تغییر شیوه ی بازی خود با توجه به جای گیری دشمنانتان هستید.

یکی از مواردی که دیگر به ارکان MGS تبدیل شده است CQC می باشد. در TPP شما با نزدیک شدن به دشمنانتان می توانید با فشردن یک دکمه آنها را از پای در بیاورید و یا به یک گوشه پرتاب کنید. یکی دیگر از موارد لذت بخش حاضر در TPP این است که اگر اسنیک توسط چند دشمن محاصره شده باشد شما با گرفتن یک دشمن می توانید او را به سمت فرد دیگری پرتاب کنید و در این هنگام با فشردن درست کلید مورد نظر نفر سوم را نیز با اجرای یک فن نظامی از هستی ساقط کنید. یکی دیگر از ویژگی هایی که در TPP خودنمایی می کند نحوی تغییر حالت اسنیک می باشد زیرا با توجه به سبک بازی، تغییر وضعیت سریع شخصیت ملزوم این بازی می باشد و به همین دلیل شما با نگه داشتن دکمه ی مربوطه شاهد خواهید بود اسنیک به سرعت از حالت ایستاده به حالت دراز کش در می آید. همچنین جعبه ی مخصوص اسنیک نیز در این نسخه وجود دارد که شما با استفاده از آن می توانید مخفی شوید و به سمت هدف مورد نظرتان حرکت نمایید و حتی در صورت شناسایی شدن دشمنتان را از پای در بیاورید.

قدرت Fox Engine / صدای مار :

بر هیچ کسی پوشیده نیست که امروزه و با شروع شدن نسل هشتم بازی های رایانه ای قسمت گرافیکی هر بازی از اهمیت خاصی برخوردار است. به همین دلیل همانطور که اشاره شد در TPP  سازندگان به منظور افزایش هر چه بیشتر کیفیت بصری و جزئییات بازی از موتور قدرتمند Fox Engine بهره گرفته اند که به لطف این موتور یک بازی با جهانی باز و جزئییاتی چشم نواز پدید آمده است. اینک شاهد یک سیستم انیمیشن، سایه زنی و حرت فوق العاده از سوی سخصیت های حاضر در بازی می باشیم که هر بیننده ای را مجذوب خود می کند. همچنین در TPP سازندگان بازی تنها به بزرگ کردن محیط بازی اکتفا نکرده اند بلکه با وجود بزرگی جهان بازی حیوانات، اشیا و جزئیات موجود در آن به بهترین شکل ممکن طراحی شده اند و به نوعی می توان گفت قسمت گرافیکی این بازی به بلوغ کافی رسیده است و بدون شک می تواند یکی از نکات قوت بازی در هنگام انتشار آن باشد موضوعی که به خوبی با مشاهده ی هر یک از تریلر های گیم پلی بازی به مخاطب القا می شود.

منبع توضیحات : وبسایت گیمفا

تریلر بازی :

تصاویری از محیط بازی :

 


نویسنده : حسین هاشمی
2,597 بازدید
دیدگاه‌ها برای دانلود بازی Metal Gear Solid V The Phantom Pain برای PS3 بسته هستند نظر

مطالب مشابه

نظرات کاربران

نکات مهم قبل از ارسال نظر

  • نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد
  • نظرات شما پس از بررسی و تایید نمایش داده می شود
  • لطفا نظرات خود را فقط در مورد مطلب بالا ارسال کنید


حمایت کنید:
آمار سایت

تعداد مطالب:5440
تعداد نظرات: 1484